ŞANLIURFA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali

                     TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; Ocak 2017 tarihinde hayata geçen ve Türkiye'nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen, Türkiye'nin önemli kurum ve firmalarının paydaş olarak yer aldığı önemli  bir  uluslararası  etkinliktir.

                      Bu  yıl  21-26  Eylül  2021  tarihleri  arasında  İstanbul  Atatürk Havalimanında gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinin her yıl gelişerek düzenlenmesini teminen yurtiçi ve yurtdışında duyurulmasına büyük önem atfedilmektedir. T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın paydaşı olduğu, bu yıl teknoloji yarışmaları arasında ilk defa düzenlenecek olan ‘Turizm Teknolojileri Yarışması' dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'te yerini aldı.

                      TEKNOFEST  Havacılık,  Uzay  ve  Teknoloji  Festivali  kapsamında  düzenlenen  gösteriler, aktiviteler ve seminerlere ziyaret ücretsiz olup herkese açık olacaktır. Festival ile ilgili detaylı bilgiye https://www.teknofest.org/  ve https://www.teknofest.org/en/ adreslerinden ulaşılabilmektedir.

TKNFST.jpg